Поради батькам

Поради для батьків
  1. Навчіть свою дитину товаришувати з іншими дітьми, не прирікайте її на самотність.
  2. Будь-яка дитина-повільна або швидка, активна або млява, відмінник або двієчник – може бути другом вашій дитині, тому заслуговує на повагу з вашого боку.
  3. Намагайтеся показати своїй дитині переваги її друзів, а не їх недоліки.
  4. Власним ставленням до друзів вчіть своїх дітей цінувати їх.
  5. Запрошуйте друзів своєї дитини додому, спілкуйтеся з ними.
  6. Пам’ятайте, що дружба дитинства, яка буде підтримана вами, можливо стане опорою вашої дитини у дорослому житті.
  7. Вчіться бути своїй дитині другом.
  8. Критикуйте не принижуючи, а підтримуючи.
  9. Підтримуйте в своїй дитині бажання робити друзям приємне.
  10. Цінуйте друзів своєї дитини не з позиції можливостей їх батьків, а з позиції їх ставлення до вашої дитини.

Поради батькам дітей підліткового віку

J У стосунках із дитиною не покладайтеся на силу. Це озлобить підлітка і привчить до того, що зважати слід лише на силу.

J Не давайте обіцянок, які не можете виконати. Це похитне віру дитини у вас.

J Не виконуйте за дитину те, що вона у змозі зробити сама. Вона може й надалі використовувати вас як прислугу.

J Не поправляйте дитину в присутності сторонніх. Якщо ви скажете їй усе спокійно, віч-на-віч, вона зверне набагато більше уваги на ваше зауваження.

J Не читайте дитині нотацій і не кричіть на неї, інакше вона буде змушена захищатися, прикидатися глухою.

J Змиріться з тим, що дитина любить експериментувати. Так вона пізнає світ.

J Кращий спосіб виховати відповідальність і впевненість у собі – надати дитині можливість самостійно приймати рішення.

J Дитина вчиться на власному досвіді, тому не слід оберігати її від наслідків власних помилок.

J Заохочуйте допитливість дитини. Якщо ви спробуєте спекатися її, коли вона ставить відверті запитання, дитина шукатиме відповіді на стороні.

J Коли дитина з вами розмовляє, слухайте її уважно, із розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.

J Не ставте занадто багато запитань і не встановлюйте безліч правил для дитини: вона не звертатиме на вас уваги.

J Нехай дитина дає волю своїм фантазіям. Жива уява – дарунок, властивий дитинству. Ніколи не придушуйте його!

J Поява меншої дитини в родині може викликати кризу в житті старшої. Ставтеся до дітей однаково. Старша дитина повинна знати, що ви любите її нітрохи не менше, ніж молодшу.

J Гарний спосіб припинити сварку між дітьми – перемінити обстановку, відволікти їх.

J Не порівнюйте свою дитину з іншими, любіть її такою, якою вона є. Якщо ви хочете розвинути в дитині певні якості, ставтеся до неї так, немов вони вже є.

Пам’ятайте: перехід до середніх класів як подію можна образно порівняти з переходом когось із батьків на нову роботу або з опануванням незнайомого виду діяльності. І саме в такі непрості періоди від дорослих із більшим життєвим досвідом, виваженішими емоційними реакціями, набутим арсеналом прийомів пристосування до нових ситуацій потрібні теплота і співпереживання, вміння вислухати, зрозуміти, надати пораду. Адже вашій дитині і так нелегко. Але мине перший семестр, і за вашої підтримки життя дитини нормалізується.

Поради батькам тривожних дітей
  1. Спілкуйтеся з дитиною, говоріть проте, що її хвилює, чого вона боїться, про що думає.
  2. Не описуйте дитині можливі труднощі – навпаки, демонструйте віру в її сили та можливості. Завжди будьте напоготові допомогти своїй дитині, підтримати її.
  3. Формуйте у дитини позитивне мислення, показуючи, як знаходити плюси в будь-якій ситуації. Станьте для неї прикладом оптимізму, адже в оптимістичних батьків – оптимістичні діти.
  4. Використовуйте частіше у спілкуванні з дитиною тілесний контакт – обіймайте її, гладьте, беріть за руку тощо
  5. Намагайтеся робити дитині менше зауважень, особливо за присутності сторонніх.
  6. Уникайте несправедливих, необдуманих покарань, крику, образ. Контролюйте свої емоції.
  7. Сприяйте підвищенню самооцінки дитини, частіше хваліть її, але так,щоб вона знала, за що.
  8. Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. Орієнтуйся лише на її особисті успіхи та особливості.
  9. Спілкуйтеся з дитиною спокійним тоном, контролюйте своє мовлення.
  10. Будьте послідовними у вихованні дитини.