На зустріч з Фемідою

Слово «справедливість» ми чуємо мало не з дитинства, але чи завжди знаємо, що воно означає. Учні 8-Б класу вирішили розставити всі крапки у цьому питанні, звернувшись до справді компетентної організації – Рівненського міського суду. 21 грудня вони стали головними учасниками акції «Урок справедливості», ініційованої Асоціацією розвитку суддівського самоврядування за підтримки Ради суддів України.

Діти змогли більше дізнатися про атрибути судової влади, учасників судового процесу, головний закон нашої держави – Конституцію, права дітей. Восьмикласники дізналися багато нової інформації, спробували себе в ролі захисників героїв відомих мультфільмів, допомагали прийняти справедливе рішення судді Сові Мудренко. Вони мали визначити, які права персонажів були порушені. Як не дивно, думки розділилися, особливо у справі позову Коня до Хом’яка. Кожен зміг висловити і відстояти власну позицію. У такій невимушеній ігровій обстановці година проминула дуже швидко.

Мені здається, що ця зустріч допомогла дітям краще усвідомити: закони нашої країни справедливі, але їх потрібно неухильно дотримуватися, бо тільки тоді можна говорити про справедливість для всіх українців. Юні громадяни повинні знати, що будь-який неправомірний вчинок несе за собою відповідальність за його здійснення. Можливо, ця зустріч з Фемідою допомогла їм визначитися з майбутньою професією, пов’язаною з юридичною сферою. Велике спасибі від усіх дітей організаторам цієї акції та апарату Рівненського міського суду. Ви робите справді важливу справу!

Класний керівник 8-Б класу
Деркач А.М.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.