Наші веселі на Миколи вечорниці

Святий, небесний отче Миколаю,
Нас ти не забудь, і в ніч чудес
З дарунками прибудь!

Напередодні дня Св.Миколая, 18 грудня, учні 6-Г класу Рівненської ЗОШ №23 «почастували» п’ятикласників веселощами, гумором та народними звичаями, які побутували в переддень цього свята. Піснею «Зеленеє жито, зелене» намагались об’єднати присутніх в одну велику родину. Виконавши «Веселі свята», впустили зимову погоду на свято…

Хата тітки Катерини… В очікуванні молоді тітка заводить сумної пісні «Ой, з-за гори кам’яної голуби літають…», а потім запрошує «на веселі на Миколи вечорниці». Саме сюди спочатку поприходили дівчата, співаючи «Ой, хто Миколая любить». Під звуки польки завітав кум господині Свирид,а потім і жінка його Наталка навідалась. Дядько Свирид розповів дівчатам про святого Миколая, про його благодіяння. А потім заявились і хлопці, браво наспівуючи «Ой, там на горі та й женці жнуть», гупали в двері, просились увійти («Пес рябий, баран крутолобий, ведмідь клишоногий,пустіть до хати!»), а дівчата буцімто їх не пускали («Ми як візьмем рогатини – полатаєм ваші спини»). А згодом всі разом ворожили на майбутнього чоловіка та дружину, співали «Ой, мій милий вареничків хоче» та кликали Миколая… і він не забарився. Разом з побажаннями приніс і солоденькі «миколайчики», порадивши покласти їх вдома під подушку, і тоді «через сон,через ясну зоряницю мрія ваша здійсниться». І зазвучали колядки («Нова радість стала», «Добрий вечір, люди, вашій теплій хаті»), адже від Миколая уже можна колядувати. А згодом тітка Наталка зі своїм чоловіком Свиридом запросили молодь до себе на Свят-вечір.

Ось так ми вивчаємо і популяризуємо українські народні звичаї та традиції. І собі настрій піднімаємо, і про інших не забуваємо.

Країна моя на звичаї багата,
А ми, українці, їх мусимо знати.

Дякуємо вчителю музичного мистецтва Мельник І.Є. за підготовку пісенної частини нашого дійства. Вдячні і нашим батькам, які були присутні на святі і підтримували нас своїми оплесками та усмішками.

Класний керівник 6-Г класу
Фефелова Н.І.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.